شرایط و قوانین

پوشاک بانوان, آقایان و کودکان در صورت مطابقت نداشتن کالا با سفارش از نظر رنگ و سایز, مناسب نبودن سایز, بدون اینکه برچسب کالا جدا شده باشد بدون بوی بدن و عطر, کاملا مطابق بسته ارسالی تا  7 روز (با توجه به شرایط اداره پست ) با هماهنگی امور مشتریان, برگشت کالا امکان پذیر است.

در صورتی که کالا دچار ایراد بود یا با اطلاعات مندرج در سایت تطابق نداشت، هزینه عودت کالا بر عهده فروشگاه بژیو می باشد، بنابراین پس از بازگشت کالا به فروشگاه بژیو باید تصویر برگه پستی را از طریق شماره های پشتیبانی واتساپ ارسال نمایید. در صورت عدم داشتن فاکتور خرید و فاکتور پستی، عودت هزینه ارسال وجود نخواهد داست.

بعد از هماهنگی با واحد پشتیبانی، علت مرجوع کالای خود را به شماره های پشتیبانی واتساپ بفرستید و یا در کاغذی به صورت کامل یادداشت شود و به همراه بسته مرجوعی ارسال کنید.

در صورت انصراف از خرید که شامل هیچکدام از موارد فوق نباشد، هزینه عودت کالا برعهده مشتری می باشد.

هزینه بازگشت کالاهایی که کاربر مایل به مرجوعی سلیقه ای آنها می باشد برعهده خود کاربر می باشد.

مسئولیت صحت آدرس و اطلاعات وارد شده در سفارش برعهده کاربر می باشد. چنانچه کاربر در ثبت آدرس یا کد پستی دچار اشتباه شده باشد، هزینه ارسال مجدد بسته به آدرس صحیح برعهده کاربر می باشد.

درصورت عدم دریافت بسته توسط کاربر، بسته به فروشگاه بژیو بازگشت داده می شود و برای ارسال مجدد با کاربر هماهنگ خواهد شد. لازم به ذکر است که در صورت عدم پاسخگویی کاربر سفارش لغو می شود و هزینه پرداخت شده به اعتبار کیف پول کاربر منتقل خواهد شد.

کالاهایی که دارای کد بهداشتی هستند شامل انواع زیرپوش, بادی و … قابل تعویض و بازگشت نمی باشند.

بازگشت کالا صرفا با اطلاع رسانی به پشتیبانی و تایید ایشان امکان پذیر می باشد. توجه داشته باشید هرگونه هزینه و تبعات در صورت بازگشت کالا بدون اطلاع رسانی به عهده کاربر می باشد.

در ایام فروش فوق العاده امکان تعویض و بازگشت کالا وجود ندارد.

محصولاتی که دارای تخفیف 50 درصد و بالاتر هستند شامل مرجوع و تعویض نخواهند بود.