قوانین مرجوع کالا

شرایط تعویض و قوانین مرجوعی کالا در بژیو

رعایت حق خریدار و رضایت داشتن شما از خریدتان، از مهم‌ترین اهدافی است که مجموعه بژیو، همواره در تحقق آن کوشیده است. در فروشگاه اینترنتی بژیو کار بسته‌بندی و ارسال کالاها به‌دقت انجام می‌شود. از طرفی مجموعه بژیو سعی می‌کند همواره بهترین کالاها را با بهترین قیمت‌ برای شما فراهم کند. اما با این‌ حال گاهی خطا انجام می‌شود و به همین منظور فروشگاه بژیو روندی را برای برگرداندن کالاهای مرجوعی در نظر گرفته است.

در چه شرایطی می‌توان کالا را تعویض یا مرجوع کرد؟ 

 1. وجود خرابی و ایرادات ظاهری
 2. وجود پارگی و جابه‌جایی چاپ در محصول، به‌طوری‌که موجب تغییر جدی در شکل ظاهری کالا شود و یا استفاده از آن را مشکل کند.
 3. ارسال کالای اشتباهی، اختلاف بین کالای ارسالی و کالای دریافتی را می‌توان به ما اعلام کنید و در صورت تمایل وجه شما عودت می‌شود و یا مجدد جنس اصلی را دریافت خواهید کرد. در این مورد هزینه ارسال با بژیو است.
 4. همشهریان عزیز در صورتی که چند ساعت از خرید شما گذشته و از کیفیت کالا ناراضی بودید؛ می‌توانید کالای خود را تعویض و یا مرجوع کنید.
 5. برای مشتریانی که از طریق پست یا تیپاکس جنس خود را دریافت کرده‌اند در صورت عدم رضایت از خرید، تا 3 روز کاری و در صورت استفاده نکردن جنس مرجوع خواهد شد.  هزینه ارسال کالا به عهده خود مشتری است.

بازگشت کالا

برای بازگشت کالا ابتدا با تیم خدمات مشتریان بژیو تماس بگیرید. تیم ما اطلاعات شما را ثبت کرده و طی تماس مجدد با شما یک کد بازگشت کالا برای کالای مورد نظر را به شما اعلام می‌کنند. این کد را به همراه دیگر اطلاعات لازم و شماره حساب خود برای ما بفرستید و طبق همان بسته بندی اولیه از طریق پست پیشتاز برای ما ارسال نمایید. درصورتی‌که پست پیشتاز به شما فاکتور عرضه می‌کند، لطفاً فاکتور مربوطه را نیز داخل بسته‌بندی قرار دهید.

پس از ارسال کالا، کارشناسان ما کالای بازگشتی شما را جهت صحت کالای برگشت‌ داده‌ شده، بررسی خواهند کرد. به هر دلیلی که اثبات شود که اشتباه از جانب ما بوده است هزینة حمل کالای بازگشتی با خوشحالی به شما بازپرداخت خواهد شد. پس از دریافت کالای بازگشتی شما، توسط گروه خدمات مشتریان بژیو بررسی و تأیید سلامت کالا بررسی می‌شود و بهای پرداختی بین یک تا دو روز کاری به شماره حساب یا کارت اعلام شده شما، بازگردانده خواهد شد.

  تذکر مهم: از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات مشتریان بژیو جدا، خودداری کنید.

مراحل بازگشت کالا

 • از طریق سایت بژیو و یا صفحه اینستاگرام بژیو درخواست خود را ثبت کنید. دلیل بازگشت کالا را مشخص نموده و به ما اعلام کنید.
 • کالای مورد نظر را به همراه فاکتور برای ما ارسال کنید.
 • کالای شما توسط کارشناسان ما بررسی خواهد شد و در صورت تأیید آن‌ها مبنی بر استفاده نشدن از کالا، هزینة ارسال و مبلغ خرید به شما برگردانده خواهد شد. ولی در صورت عدم تأیید کارشناسان ما، کالا با هزینه مشتری باز پس فرستاده خواهد شد.

ضوابط بازگشت کالا

 • لازم است، درخواست بازگشت کالا حداکثر تا 1 روز پس از دریافت کالا انجام می‌شود. تذکر: توصیه می‌کنیم درخواست خود را هر چه سریع‌تر ثبت کنید.

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود

 • اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارش‌ها از طریق صفحة تماس با ما اطلاع داده شود.
 • اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 3 روز پس از دریافت کالا، باید انصراف خود را به واحد خدمات مشتریان اطلاع دهد.
 • در این حالت، بازگرداندن کالا پس از تأیید کارشناس خدمات مشتریان، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که در شرایط اولیه خود (پلمب یا بسته‌بندی فروشگاه) بوده و از آن استفاده نشده باشد، به دفتر فروشگاه ارسال شود.
 • لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته‌بندی، امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.
 • همچنین در صورت انصراف از خرید، هزینه و اقدامات ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد

 • در صورت داشتن هرگونه آسیب‌دیدگی فیزیکی کالا، درخواست بازگشت کالا باید حداکثر تا 1 روز بعد از دریافت کالا ثبت شود و به تیم خدمات مشتریان بژیو اطلاع داده شود.
 • استفاده از سرویس بازگشت کالا، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به بژیو بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت کالا را از بین خواهد برد.

تذکر: سرویس بازگشت کالا، اشکال‏‏‌هایی که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا شامل موارد ذیل می باشد:  حمل و نقل و جابجایی، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غلط و متفاوت با توصیه سازنده کالا را شامل می‌شود.

اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد

 • آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر تا 1 روز کاری پس از دریافت کالا، به تیم خدمات مشتریان بژیو اطلاع داده شود.
 • با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و متعهد به جبران خسارت می‌باشد.
 • در صورتی که آسیب‏‌ دیدگی کالا، در لحظه دریافت کالا قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل کالا خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به بژیو بازگردانده شود.

 

اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد

 • وجود مغایرت، باید حداکثر طی 1 روز کاری پس از دریافت کالا، به تیم خدمات مشتریان بژیو اطلاع داده شود.
 • اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
 • در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، برای استفاده از سرویس بازگشت کالا، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
 • ارائه‌ی فاکتور خرید و فاکتور ارسال به همراه کالای بازگشتی الزامی است.

هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

 • اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات مشتریان برسد، هزینه ارسال کالا به عهده بژیو می باشد. ضمناً برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست باید همراه کالا به دفتر بژیو ارسال شود.
 • در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان خدمات مشتریان، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده خود مشتری خواهد بود

روند رسیدگی به درخواست بازگشت کالای مشتری، پس از رسیدن کالا به دفتر خدمات مشتریان بژیو

کارشناسان خدمات مشتریان بژیو ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان ما تایید شود، کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین نماید. لازم به ذکر است در صورت تمایل مشتری وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب  کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، بژیو مبلغ مازاد را به حساب مشتری واریز می‌کند.

 

تعویض و معرفی قوانین مرجوعی کالا

اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و بژیو در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا -درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.

پس از دریافت و پذیرش کالا توسط بژیو، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات مشتریان بژیو، ممکن است  تا  24 ساعت کاری به طول بیانجامد. از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات مشتریان بژیو، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 48 ساعت مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

توجه: مبنای پرداخت هزینه های بازگشتی برچسب الصاقی پست پیشتاز روی جعبه می باشد.